Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki

Nowe iluminacje świąteczne ozdobiły gminę Władysławowo

W tym roku Gminę Władysławowo przyozdobiło 1320 metrów ledowych węży świetlnych.

W tym roku Gminę Władysławowo przyozdobiło 1320 metrów ledowych węży świetlnych. Świąteczne dekoracje zainstalowano m.in. na choinkach w Ostrowie, władysławowskim rondzie, Alei Gwiazd Sportu, w Jastrzębiej Górze przy kościele i promenadzie oraz w Chłapowie przy remizie strażackiej.

Poza wymienionymi powyżej choinkami, naszą gminę upiększają iluminacje świąteczne przy ulicy Kolorowej w Karwi oraz w Rozewiu. Po raz pierwszy choinki stanęły w Chałupach na deptaku i Tupadłach przy przystanku autobusowym (po 140 metrów węża świetlnego). Warto wspomnieć także o wymienionych iluminacjach na rondzie im. Jana Pawła II we Władysławowie oraz 3 nowych dekoracjach świątecznych, zawieszonych na słupach oświetleniowych na nowym rondzie przy Drodze Chłapowskiej. Także w Rozewiu na ulicy Leona Wzorka zawieszono świąteczne ozdoby. Z kolei przed budynkiem ratusza miejskiego ustawiono malowniczą, wolnostojącą bombkę o wymiarach 420x390x221 cm, która stanowi jednocześnie wejście do budynku urzędu.

Dodatkowo w tym roku w imponujący sposób „rozświetliła się” Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie, na której pomiędzy lampami zawieszono 70 węży świetlnych. Nową atrakcją tego miejsca są także iluminacje świąteczne w formie 3D z efektem błysku w co piątej diodzie. Stanowią je dwie gwiazdy o wysokości 3,5 metra i szerokości 1,9 metra, ustawione w sąsiedztwie fontanny. Poniżej gwiazd znajduje się przeuroczy renifer z saniami, do których można wsiąść, a przy choince ustawiono bajkową głowę renifera. Iluminacje już w pierwszych dniach cieszyły się dużą popularnością wśród amatorów fotografii.

fot. wladyslawowo.pl